Rozpočtářka - kontakty

  • Strašice 464; PSČ 33845
  • Kancelář:Vápencova 569/13
    Praha 4 PSČ 147 00
  • Mobil: +420 602 421 705
  • E-mail: mlejnkovadana@seznam.cz

Dřevostavby domky a chaty

Typy domů dřevostaveb

Typové chaty dřevostaveb

- Doporučujeme se podívat na drevostavby-blazek.cz/chaty.html

Dřevostavby a časté dotazy

Dřevo patří k základním stavebním materiálům, oblíbeným pro svoji dostupnost a jednoduchost zpracování. Nemusíme chodit daleko, abychom viděli, že při správné údržbě a pečlivém provedení, dřevostavby přetrvají staletí. Po krátké odmlce, kdy dostávaly přednost především zděné a betonové stavby, se vrací systémy ze dřeva i k nám tedy dřevostavby.

Dřevostavba je z ekologicky nezávadných materiálů. V dnešní době, kdy jedním z hlavních kritérií nejen u dřevostaveb je spotřeba energií, je schopen tento systém montovaných domů nalézt odpovídající a uspokojivé řešení. Jsou to právě dřevostavby, které umožňují, bez větších problémů, provádět stavby nízkoenergetické až pasivní. Náš systém svými tepelně technickými vlastnostmi spadá do kategorie domů nízkoenergetických. Výhodou dřevostaveb oproti klasické zděné stavbě je zkrácení doby výstavby z několika měsíců na několik týdnů, podle náročnosti stavby. Dále odpadá mokrý proces, což znamená možnost realizace i v zimních měsících.

Výroba a montáž dřevostavby je provedena podle dokumentace, která je v souladu s platnými normami EU. Při minimální dosažené tloušťce stěn, jejich souč. prostupu tepla US vyhovuje požadavkům českých norem (ČSN 730540-2) a spolehlivě splňuje i normy Evropské unie (ČSN EN ISO 13788).

Dřevostavby a jejich přednosti

Rychlost výstavby - do 3 týdnů - hrubá stavba, 8-12 týdnů - dům na klíč ( dle rozsahu stavební části)

Větší užitná plocha o 10% více než klasické zděné domky

Energetická úspora: až 50-70% nákladů na vytápění

Ekologické materiály: přírodní

Dřevostavby šetrné k životnímu prostředí

Moderní, správně navržené a realizované konstrukce a stavby na bázi dřeva mají řadu předností, zejména v oblasti zatížení životního prostředí při jejich výstavbě, užívání, ale i při jejich likvidaci. Jelikož jsou dřevostavby lehčí, stačí úspornější (méně masivní) základová konstrukce. Také můžeme zohlednit úsporu zastavěné plochy, která při tl. stěny 255 mm činí 10% oproti zděné stavbě.

Dřevostavby, úspora za vytápění?

Náklady na vytápění rodinných domků a ostatních staveb z moderních konstrukcí na bázi dřeva s dostatečnou tloušťkou tepelné izolace jsou podle zkušeností uživatelů až o několik tisíc Kč měsíčně nižší než u domků z klasických cihlových a silikátových materiálů. TEPELNÝ ODPOR STĚNY = 4,85 W.K-1.m2. Z úspory nákladů na provoz staveb na bázi dřeva vyplývají pro investora příznivé ekonomické podmínky pro splácení úvěru nebo hypotéky.

Domek je zařazen do nízko energetických domů

Vysoká flexibilita dispozičního řešení

Nízká hmotnost a snadná demontovatelnost stavebních konstrukcí na bázi dřeva vytváří podmínky pro možnost jednoduchých a nenáročných úprav těchto konstrukcí v průběhu užívání stavby. To umožňuje snadnou změnu dispozičního uspořádání domu podle potřeb uživatele a prodlužuje morální životnost těchto staveb.

Možnost výstavby po celý rok

Výstavba formou suché technologie umožňuje racionální využití pracovní síly po celý rok. Podstatně zkracuje nejen dobu výstavby, ale i dobu za kterou jsou vložené finanční prostředky investorů nebo finančních ústavů kryty plnohodnotným, obchodovatelným stavebním dílem.
 

Z našich zkušeností:

Zasklívání lodžií a zasklívání balkónů snižuje hlučnost

Obtěžuje vás hluk, který vede do vašeho bytu z ulice? Zasklívání lodžií a zasklívání balkónů omezuje hlučnost. Vyberte si ten správný zasklívací systém u Optimi a snížíte hluk až o 30 %.

Jedinečná škrabadla pro psy

Sháníte levná škrabadla pro kočky a nemůžete je nikde sehnat? www.happyzoo.cz, jsou tím nejlepším pro vás. My budeme vaše jedničky.